banner39

Ürdün Filistin Parlamenterler'den İsrail'e tepki

Ürdün'de "Filistin Parlamenterler Komisyonu" üyesi 11 milletvekili, İsrail Büyükelçisinin ülkesine gönderilmesi çağrısında bulundu.

Ortadoğu 16.02.2014, 21:22 16.02.2014, 21:32
Ürdün Filistin Parlamenterler'den İsrail'e tepki

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Ürdün'de "Filistin Parlamenterler Komisyonu" üyesi 11 milletvekili, İsrail Büyükelçisinin ülkesine gönderilmesi ve bu ülkeyle diplomatik ilişkilerin durdurulması çağrısında bulundu.

Ürdünlü 11 milletvekilini bünyesinde barındıran "Filistin Parlamenterler Komisyonu"nun parlamento binasında düzenlediği basın toplantısında konuşan Komisyon Başkanı Yahya es-Seud, İsrail'in "vahşice" uygulamaları ve Mescid'i Aksa'ya yönelik ihlalllerinin, Aksa'yı bölmek için bir metot ve hazırlık mesabesinde olduğunu belirtti.

İsrail'in Ürdün'ün Kudüs'teki kutsal değerleri koruma ve muhafaza etmesini engellemeye çalıştığını vurgulayan Seud, "Ürdün, Kral I. Abdullah'tan başlayarak Kral Hüseyin ve Kral II. Abdullah'a kadar daima Kudüs'teki İslami mirası himaye etmiştir. Kudüs ve Mescid-i Aksa, dünyanın her yerinde Müslümanların kırmızı çizgisidir. İsrail'in söz konusu ihlallerini protesto ederek, İsrail Büyükelçisinin ülkesine gönderilmesi ve diplomatik ilişkilerin durdurulmasını istiyoruz" diye konuştu.

 

 

banner53
Yorumlar (0)
31
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?