Ürdün İhvanı gösterileri sürdürecek

Ürdün Müslüman Kardeşler Teşkilatı, Kral Abdullah'ın reform görüşlerinin sözde kaldığını, reformlar yapılıncaya kadar gösterilere devam edileceğini açıkladı

Ortadoğu 20.01.2013, 11:45 20.01.2013, 11:45
Ürdün İhvanı gösterileri sürdürecek

Ürdün'deki Müslüman Kardeşler Teşkilatı, ülkede reform yapılması için gösterilere devam edileceğini bildirdi.

Ürdün Müslüman Kardeşler Başkan Yardımcısı Zeki Bin Erşid Kral Abdullah'ın müzakereye sunduğu reform görüşlerinin sadece sözden ibaret olduğunu iddia ederek, ''Bizim lafa değil icraata ihtiyacımız var, her ne kadar son haftada gösterilere katılım az olduysa da, reform için gösterilerimiz devam edecek'' dedi.

Cuma günü gösterilerine de değinen Bin Erşid, ''Ürdün'deki halk hareketinin durumu budur, bazen yükselişe geçer bazen de düşer. Ancak her şeye rağmen halk ve gençlik hareketlerinin katılımıyla gerçekleştirdiğimiz gösterilerin mesajı açıktır, o da, yapılan reformlar yetersiz ve gerçek reforma devam etmektir, mesajımız sahibine ulaşmıştır'' diye konuştu.

Kral Abdullah, geçen hafta yayınladığı ikinci müzakere önerisinde, önümüzdeki dönemde çoğunluk koalisyonunun hükümeti kurmasıyla, ülkede meclis hükümetleri dönemi başlayacağını ve bunun ilk adımının da, başbakanın seçilme yönteminin değiştirilmesiyle atılacağını belirtmişti.

Kaynak: AA

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?