banner39

Ürdün Kralı Abdullah ABD'ye gidiyor

Ürdün Kralı 2. Abdullah'ın 19 Temmuz'da ABD'ye gideceği, burada ABD Başkanı Joe Biden ile görüşeceği duyuruldu. Kral Abdullah bu ziyaretle Biden'ı ziyaret eden ilk Orta Doğulu lider olacak.

Ortadoğu 08.07.2021, 00:43
Ürdün Kralı Abdullah ABD'ye gidiyor

Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, ABD Başkanı Joe Biden'in Ürdün Kralı 2. Abdullah'ı 19 Temmuz'da Beyaz Saray'da ağırlayacağını söyledi.

Psaki, günlük basın toplantısındaki açıklamasında, "Ekselanslarının ziyareti, ABD'nin önemli bir güvenlik ortağı ve müttefiki olan Ürdün arasındaki kalıcı ve stratejik ortaklığı pekiştirecektir." dedi.

Görüşmede liderlerin, Orta Doğu'nun karşı karşıya kaldığı zorlukları da ele alacağını ifade eden Psaki, "Başkan Biden, Ürdün'de parlak bir gelecek için hayati önem taşıyan ekonomik fırsatların teşviki de dahil olmak üzere, çeşitli siyasi, güvenlik ve ekonomik konularda ikili işbirliğini güçlendirmek için Ekselansları ile birlikte çalışmayı dört gözle bekliyor." dedi.

Biden ve Kral Abdullah, nisan ayında ikili ilişkiler konusunda bir telefon görüşmesi yapmıştı.

Kral Abdullah'ın ziyareti, Biden'ın ocak ayında göreve başlamasından bu yana Beyaz Saray'a yapılan ilk Orta Doğulu liderin ziyareti olacak.

Kaynak: AA
Yorumlar (0)
23
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?