banner15

Ürdün'de bir polis 2'si ABD'li 3 kişiyi öldürdü

Ürdün’de bir polis, güvenlik güçlerinin eğitim aldığı bir merkezde etrafa ateş açarak iki ABD'li askeri yetkiliyi ve bir Güney Afrikalıyı öldürdü

Ürdün'de bir polis 2'si ABD'li 3 kişiyi öldürdü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Ürdün'ün başkenti Amman'ın doğusundaki polis eğitim merkezinde, Ürdünlü polisin açtığı ateşte 2'si Amerika Birleşik Devletleri (ABD), biri Güney Afrikalı 3 güvenlik eğitmeninin öldüğü, 6 kişinin yaralandığı bildirildi.

Ürdün Hükümet Sözcüsü ve Medyadan Sorumlu Devlet Bakanı Muhammed Mumani, yaptığı yazılı açıklamada, başkent Amman'ın doğusundaki polis eğitim merkezinde Ürdünlü bir polisin eğitmenler ve arkadaşları üzerine ateş açtığını belirtti. Olayda, 2'si Amerikalı biri Güney Afrikalı 3 kişinin öldüğü, 2 Amerikalı, 4 Ürdünlü 6 eğitmenin yaralandığı kaydedilen açıklamada, Ürdünlü yaralılardan birinin durumunun ağır olduğu ifade edildi. 

 Mumani, polis güçlerinin olaya müdahale ettiği ve saldırganın öldürüldüğünü ifade ederek, olayın nasıl geliştiğini öğrenmek için çalışmaların devam ettiğini kaydetti. 

Amman'daki ABD Büyükelçiliği, Ürdünlü güvenlik kaynaklarının kendilerini olaya ilişkin bilgilendirdiğini, büyükelçilikten ayrıntılı bir açıklama yapılacağını duyurdu.

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2015, 07:44
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35