Ve İsrail, Suriye'yi vurdu

Golan'da askerlerine ateş açılması üzerine İsrail, Suriye ordusuna ait mevziyi hedef aldı, bölgeye takviye birlikler gönderildi

Ve İsrail, Suriye'yi vurdu

İsrail ordusunun, Suriye sınırındaki Golan bölgesinde devriye gezen İsrail askeri araçlarına son 24 saatte iki kez ateş açılması üzerine, Suriye topraklarındaki bir askeri mevziyi hedef aldığı bildirildi.

İsrail ordusundan yapılan açıklamada, İsrail askeri araçlarına ateş açılması üzerine Suriye ordusuna ait askeri mevzinin topçu ateşiyle vurulduğu belirtildi.

İsrail'in, Golan'daki gerilimin daha da artabileceği ihtimalini göz önünde bulundurarak, bölgeye takviye birlikler gönderdiği kaydedildi.

İsrail Savunma Bakanı Moşe Yaalon, sınırdaki gerilimden Suriye rejimini sorumlu tutarak, İsrail'in Suriye'den kaynaklanacak sınır ihlallerine derhal karşılık vereceği uyarısında bulundu.

İsrailli askeri yetkililer, basına yaptıkları açıklamada, Suriye sınırından açılan ateşin ''askerleri öldürmeyi hedeflediğinin anlaşılması'' üzerine bu mevzinin vurulduğunu belirtti.

Suriye ordusundan henüz açıklama yapılmadı.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2013, 12:58
banner53
YORUM EKLE
YORUMLAR
halid karahan
halid karahan - 8 yıl Önce

hadi noldu suriyedeki mücahidleri övenler.bakın israil mücahidlerin yardımına koşuyor. şimdi sorarım okuyuculara israilin mücahidlerin yanında olması ne anlama geliyor.neden yorumcular bu konu da yazamıyorlar. yoksa şoka mı girdiler. yoksa bu habere de mi yalan deyip es geçeceksiniz.hani mücahidler şiilerle savaşıyordu.eğer şiilerle savaşıyorlasa ehli sünnet alimi ramazan el butiyi niye öldürdüler

banner39