banner39

Veliaht Prens Nahyan Pakistan'da.. Amaç Hubara kuşu mu ?

Abu Dabi Veliaht Prensi Şeyh Muhammed bin Zayed Al Nahyan, bir günlük resmi ziyaret için Pakistan'a gitti

Ortadoğu 04.01.2020, 09:57 04.01.2020, 15:52
Veliaht Prens Nahyan Pakistan'da.. Amaç Hubara kuşu mu ?

Abu Dabi Veliaht Prensi Şeyh Muhammed bin Zayed Al Nahyan, bir günlük resmi ziyaret için Pakistan'a gitti.

Al Nahyan, görüşmeye ilişkin Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Dostum Han'la iki ülke çıkarları doğrultusunda bölgesel ve uluslararası konuları ele almanın yanında ikili ilişkileri geliştirmenin yollarını görüştük." ifadelerini kullandı.

Ulusal medyanın diplomatik kaynaklara dayandırdığı haberlerine göre Al Nahyan, hubara toy kuşu avlamak için Pakistan'a geldi. Pakistan'da türü koruma altında bulunan hubara toy kuşlarının avlanması yasak ancak hükümet avlanma için lisans verebiliyor. Hubara kuşunu avlamak için Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Katar'dan kraliyet aileleri üyeleri her yıl Pakistan'a geliyor. Av dönemlerinde 10 gün Pakistan'da kalmalarına izin verilen kraliyet ailesi üyeleri av lisansı için 100 bin dolar ödüyor.

Pakistan Dışişleri Bakanlığı 24 Aralık 2019tarh,nde , Bahreyn Kralı Hamed Bin İsa ile 5 kraliyet ailesi üyesine, türü koruma altında olan hubara toy kuşu avlaması için izin verdi. Pakistanlılarca avlanması yasak olan kuş için 6 Bahreyn kraliyet ailesi üyesine 31 Ocak'a kadar Pakistan'da avlanma lisansı hazırlandı. Özellikle 1,5 metreye kadar kanat açıklığına sahip olması nedeniyle kolay avlanan hubara toy kuşu için kraliyet ailesi üyelerine en fazla 10 gün kalma ve en fazla 100 kuş avlama izni verildi.

Kültür ve Bilgi Geliştirme Bakanı Noura bint Mohammed Al Kaabi ise ziyaret sırasında 5 binden fazla kitap hibesini içeren bir kütüphanenin açılışının yapıldığını ve bunun Pakistan kütüphanelerine büyük biir kültürel katkı olduğunu açıkladı.

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) İslamabad Büyükelçisi Hamad Obaid Alzaabi, Al Nahyan-Han görüşmesine ilişkin, "Görüşme, iki kardeş ülke arasındaki ikili ilişkileri güçlendirmek amacıyla yapıldı." ifadesini kullandı.

Al Nahyan, geçen yıl 6 Ocak'ta da Pakistan'ı ziyaret etmiş, görüşmenin ardından BAE, Pakistan'a verilecek 3 milyar dolarlık krediyi onaylamıştı.

Kaynak: Ajanslar

banner53
Yorumlar (1)
Ahmet T. 1 yıl önce
Bu Araplar var ya bu Araplar, bir kaçı hariç hepsi cehennemlik.
14
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?