banner39

Yahudi işgalcilerden Filistinlilere ırkçı saldırı

İşgal altındaki Batı Şeria'da, Yahudi işgalciler, Filistinlilere ait bazı ev ve araçlara zarar vererek üzerine ırkçı sloganlar yazdığı belirtildi

Ortadoğu 13.02.2018, 11:20 13.02.2018, 11:20
Yahudi işgalcilerden Filistinlilere ırkçı saldırı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İşgal altındaki Batı Şeria'da, Yahudi işgalcilerin Filistinlilere ait bazı ev ve araçlara zarar vererek üzerine ırkçı sloganlar yazdığı bildirildi.

Batı Şeria'daki İşgal Birimi Dosyası Sorumlusu Gassan Daglas, yaptığı açıklamada, bir grup Yahudi işgalcinin Nablus'un Ceyb beldesinde Filistinlilere ait bazı araçların tekerleklerini patlatarak üzerine "Araplara ve Müslümanlara ölüm" gibi ırkçı sloganlar yazdığını söyledi. Daglas, yazılan ırkçı sloganların altında "Tedfiu Semen" (Bedel Ödetme) isimli radikal Yahudi örgütün imzasının bulunduğunu aktardı.

Daglas ayrıca Nablus'un güney kesimindeki Avreta beldesine baskın düzenleyen bir grup Yahudi işgalcinin de bazı tarihi makamlarda dini ritüeller gerçekleştirdikten sonra Filistinlilerin evlerinin duvarlarına ırkçı sloganlar yazdığını ifade etti.

Batı Şeria ve Doğu Kudüs'te Filistinlilere ait mülkleri hedef alan saldırılarla gündeme gelen "Tedfiu Semen" adlı radikal örgüt, İsrail'deki Filistin köy ve şehirlerinde de benzer eylemler gerçekleştiriyor.

banner53
Yorumlar (0)
4
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?
Günün Karikatürü Tümü