banner15

Yardımla 20 kişiyi hapisten kurtardı

Dubai'de, isminin açıklanmasını istemeyen hayırsever bir kişi, 272 bin 280 Dolar bağışta bulunarak borcundan dolayı hapiste yatan 20 kişiyi kurtardı

Yardımla 20 kişiyi hapisten kurtardı

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Birleşik Arap Emirlikleri'nin ticari merkezi Dubai'de, isminin açıklanmasını istemeyen hayırsever bir kişi, 272 bin 280 Dolar bağışta bulunarak borcundan dolayı hapiste yatan 20 kişiyi kurtardı. Aynı şahsın hapisten kurtarılan yabancılara ülkelerine dönebilmeleri için uçak bileti de hediye ettiği öğrenildi.

Dubai polisi hapishaneler müdürü tümgeneral Muhammed El Suveydi, "Mali suçlardan dolayı hapis yatan ve borcunu geri ödeme imkanı olmayan çok sayıda mahkum var. Hayırsever vatandaşın bu yardımı ile yerli vatandaşlar ve farklı dinlerden gelen birçok yabancı serbest kaldı" dedi. El Suveydi, mübarek Ramazan'da yapılan bu yardım sayesinde yerli vatandaşların kutsal ayı aileleriyle beraber geçirme imkanı bulduğunu, yabancıların ise uçak bileti verildiğinden dolayı memleketlerine dönebildiğini söyledi. Hayırsever kişinin hapiste yatan kişilerin dosyalarını incelediği ve yardım etmek istediklerini kendisi seçtiği belirtildi.

Yetkililere göre, şu ana kadar toplam bağışın 163 bin 350 doları kullanıldı. Hapisten kurtulanlar arasında 27 bin 230 Dolar borcu yüzünden hapse düşen ve kendisine borcunu ödemesi için üç ay süre verilen bir devlet memurunun da olduğu kaydedildi. Yardım neticesinde bu şahıs hem borcunu ödemiş hem de işine geri dönmüş oldu.

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2011, 08:55
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35