banner39

banner35

Yemen'de internet bağlantısı koptu

Suudi Arabistan öncülüğündeki Arap koalisyon güçlerinin Yemen'in batısındaki Hudeyde iline gerçekleştirdiği hava saldırısının ardından ülke çapında internet kesintiye uğradı.

Ortadoğu 21.01.2022, 15:42
Yemen'de internet bağlantısı koptu

Uluslararası internet izleme servisi veren Net Blocks adlı sitede yer alan haberde, saldırıda kıyı kenti Hudeyde'deki bir telekomünikasyon merkezinin hedef alındığı belirtildi.

Gece saatlerinde gerçekleşen hava saldırılarının ardından Yemen'in çoğu bölgesinde internet hizmetinin kesildiği kaydedildi.

Haberde, Arap koalisyon güçlerinin saldırıları sonucu Yemen'in telekomünikasyon altyapısının zarar gördüğü ve ağ kesintisinin giderilmesi için çalışmaların sürdüğüne işaret edildi.

Suudi Arabistan öncülüğündeki Arap koalisyon güçleri, Hudeyde ilinde Husilerin korsan faaliyetleri yürüttüğü bir noktaya hava saldırısı düzenlediklerini duyurmuştu.

İran destekli Husiler, Yemen'de Eylül 2014'ten bu yana başkent Sana ve bazı bölgelerin denetimini elinde bulunduruyor. Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçleri ise Mart 2015'ten bu yana Husilere karşı Yemen hükümetine destek veriyor.

Yorumlar (0)
16
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?