banner39

Yemen eski devlet başkanı kılık değiştirip kaçtı

Yemen'de Husiler'in yönetime el koymasının ardından istifa eden Hadi, serbest bırakıldıktan sonra Aden'e gitti

Ortadoğu 21.02.2015, 10:57 21.02.2015, 16:20
Yemen eski devlet başkanı kılık değiştirip kaçtı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Yemen'de Husilerin ev hapsinde tuttuğu, istifa eden Cumhurbaşkanı Abdurabbu Mansur el-Hadi'nin serbest bırakıldıktan sonra başkent Sana'dan ayrılarak ülkenin güneyindeki Aden'e ulaştığı ve evinin Husi gruplar tarafından yağmalandığı belirtildi.

ÜÇ AKRABASI KAÇIRILDI

Yemen'de istifa eden Cumhurbaşkanı Abdurabbu Mansur Hadi'nin ailesinden 3 kişinin, ülkenin orta kesiminde bulunan İbb iline bağlı Er-Radme ilçesinde, Husi Ensarullah Hareketi'ne bağlı silahlı kişiler tarafından kaçırıldığı ileri sürüldü.

Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, Hadi'nin ailesinden 3 kişi, Husilerin kontrolündeki bir güvenlik noktasında, silahlı kişiler tarafından alınarak bilinmeyen bir yere götürüldü.

Söz konusu üç kişinin Sana'dan Aden'e gitmek üzere oldukları ifade edildi.

Husi Ensarullah Hareketi'nden ise henüz bir açıklama yapılmadı.

LAHİC'TE 2 ASKER ÖLDÜRÜLDÜ

Öte yandan, ülkenin güneyindeki Lahic kentinde 2 askerin öldürüldüğü bildirildi.

Emniyet kaynaklarından alınan bilgiye göre, 2 asker Lahic'teki bir halk pazarından geçtikleri sırada kimliği belirlenemeyen kişiler tarafından açılan ateş sonucu hayatını kaybetti. Saldırganların olay yerinden kaçtığı ifade edildi.

Lahic kentinde 2011'den bu yana güvenlik boşluğu yaşanıyor ve El Kaide ile hükümete ait birlikler arasında çatışmalar yaşanıyor.

Yemen'de Husilerin ev hapsinde tuttuğu, istifa eden Cumhurbaşkanı Abdurabbu Mansur Hadi'nin, Sana'dan ayrılarak ülkenin güneyindeki Aden'e gittiği ve evinin Husi gruplar tarafından yağmalandığı belirtilmişti.

Yorumlar (0)
21
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?