banner15

Yemen Koalisyonu yine sivilleri vurdu

Suudi Arabistan liderliğindeki koalisyon Taiz'de sivillerin yaşadığı bir eve saldırı düzenledi

Yemen Koalisyonu yine sivilleri vurdu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçlerinin Yemen'in Taiz kentinde sivillerin yaşadığı bir evi "yanlışlıkla" vurduğu, olayda 4 kişinin öldüğü, 3 kişinin yaralandığı bildirildi.

Cumhurbaşkanı Abdurabbu Mansur Hadi yanlısı Halk Direniş Güçleri (HDG) kaynaklarından alınan bilgiye göre, "koalisyon uçaklarının "yanlışlıkla" Taiz'in Vadi el-Medam mahallesinde sivillerin yaşadığı bir evi vurması sonucu, evde bulunan 4 kişi öldü, 3 kişi yaralandı. 

Söz konusu evin tamamen yıkıldığı, çevre evlerde ise hasar oluştuğu ifade edildi.

Yaklaşık 7 aydan bu yana Husiler ve eski cumhurbaşkanı Ali Abdullah Salih destekçileri ile Hadi yanlısı HDG arasında şiddetli çatışmalara sahne olan Taiz'de, daha önce de koalisyon güçleri birkaç defa "yanlışlıkla" sivilleri vurmuştu.

İBB'DE HUSİ DEVRİYE ARACINA SALDIRI

Öte yandan Yemen'in İbb vilayetinde HDG güçlerinin Husilerin taşındığı devriye aracına saldırı gerçekleştirdiği, olayda ölü ve yaralılar olduğu belirtildi. 

Emniyet kaynaklarından alınan bilgiye göre HDG İbb vilayetinin Adin ilçesinde Husileri taşıyan devriye aracına silahlı saldırı düzenledi. Olayda Husilerden ölen ve yaralananlar olduğu ifade edildi. 

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2015, 10:50
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35