banner39

banner35

Yemen muhalefeti de 'Geçici Konsey' kuruyor

Yemen muhalefeti Salih karşıtı gösterilerde ‘Geçici Konsey’ kurma kararı aldı.

Ortadoğu 09.08.2011, 11:35 09.08.2011, 11:35
Yemen muhalefeti de 'Geçici Konsey' kuruyor

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Yemen muhalefeti Geçici Konsey kurma kararı aldıklarını açıklarken; Geçici Konsey’in kurulması için Ramazan’ın 17’sine denk gelen Bedir Savaşı’nın yıldönümü seçildi. 

Suudi Arabistan merkezli el Arabiya haber kanalına göre Yemen muhalefeti Devlet Başkanı Ali Abdullah Salih’e karşı gerçekleştirdikleri gösterilerde yeni bir adım attı.

Yemen muhalefeti Salih’in Suudî Arabistan’da tedavi gördüğü hastaneden ayrıldıktan sonra gerçekleştirdiği açıklamada, muhalefetin daha iyi mücadele edebilmesi amacıyla ‘Geçici Konsey’ kurma kararı aldıklarını açıklandı.

SALİH ÜLKESİNE DÖNEMEYECEK

Suudi Arabistan'da tedavi gördükten sonra taburcu olan Yemen Devlet Başkanı Ali Abdullah Salih'in, ülkesine dönmeyeceği bildirildi.

Amerikan yönetimi önceki gün taburcu olan ve Riyad'da hükümete ait bir yerleşkeye geçen Salih'i, kendisi aleyhine gösterilerin düzenlendiği Yemen'e dönmeme konusunda ikna etti. 69 yaşındaki Salih'in ülkesine dönme ve ülkesinde diyalog süreci başlatma sözünden vazgeçirildiği iddia edildi. İddiaları reddeden Yemenli yetkililer, Salih'in Sana'ya döneceğini kaydetti.

Yorumlar (0)
28
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?