banner39

Yemen'de bir bölge daha 'Halk Direnişi'nin eline geçti

Yemen Taiz'de Halk Direnişi güçleriyle Husi'ler arasında çıkan çatışmalarda, 6 Halk Direnişi üyesi öldü, Cebel el-Maktar bölgesi Halk Direnişinin eline geçti

Ortadoğu 04.08.2015, 12:15 04.08.2015, 12:15
Yemen'de bir bölge daha 'Halk Direnişi'nin eline geçti

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Yemen'in Taiz ilinde Cumhurbaşkanı Abdurabbu Mansur Hadi yanlısı Halk Direnişi (HD) güçleriyle Husi Ensarullah Hareketi arasında çıkan çatışmalarda, 6 Halk direniş gücü üyesinin öldüğü, 20'sinin yaralandığı bildirildi.

Husilerin Taiz'deki bazı bölgelere havan toplarıyla saldırı düzenlemesi üzerine taraflar arasında çıkan çatışmalarda Husilerden de ölen ve yaralananların olduğunu ifade eden kaynaklar, ölü ve yaralı sayısına ilişkin bilgi vermedi.

Öte yandan, HD güçlerinin Taiz'in kuzeyindeki Cebel el-Maktar bölgesini ele geçirdiği belirtildi. HD kaynakları, Husi kontrolündeki bölgeye düzenledikleri saldırı sonrasında çıkan çatışma sonucu bir çok üyelerinin hayatını kaybettiğini, bölgenin ise ele geçirildiğini kaydetti.

Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon mart ayında, Yemen'de yönetime bağlı birliklerle çatışan Husilerin ilerleyişini durdurmak için operasyon başlatmıştı. Husiler ile merkezi yönetim yanlısı gruplar arasındaki çatışmalar ise ülkenin çeşitli kentlerinde hala sürüyor.

Yorumlar (0)
34
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?