banner39

Yemen'de çatışmalar Cumhurbaşkanı konutuna yaklaştı

Yemen'in başkenti Sana'da Cumhurbaşkanı Hadi'nin evinin yakınlarındaki ordu birlikleri ile Husi Ensarullah Hareketi militanları arasındaki çatışmalar sürüyor

Ortadoğu 19.09.2014, 16:18 19.09.2014, 16:18
Yemen'de çatışmalar Cumhurbaşkanı konutuna yaklaştı

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Yemen'in başkenti Sana'da ordu birlikleri ve Husi Ensarullah Hareketi grupları arasında çatışmaların yeniden başladığı bildirildi.

Bölgedeki görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, iki taraf arasında yeniden başlayan çatışmalar Es-Sittin Caddesi'nde bulunan Cumhurbaşkanı Abdurabbu Mansur Hadi'nin konutuna birkaç kilometre mesafede yoğunlaştı.

Yemen devlet televizyonu binasından basına konuşan kaynaklar da binanın Husi gruplar tarafından hedef alındığını ve farklı silahlarla saldırıların devam ettiğini aktardı. Televizyon çalışanlarının dünden bu yana, devam eden çatışmalar sebebiyle binadan çıkamadıkları kaydedildi.

Öte yandan, çatışmalar sebebiyle kesintiye uğrayan internet ve cep telefonlarında iletişimin yeniden sağlandığı belirtildi.

Emniyet kaynakları cep telefonu ve internet hizmetinin güvenlik gerekçesiyle kullanım dışı bırakıldığını açıkladı.

Başkent Sana'da iki taraf arasında dün geceden bu yana yaşanan kanlı çatışmalar yüzünden onlarca kişi hayatını kaybetti, çok sayıda kişi de yaralandı.

banner53
Yorumlar (0)
11
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?