banner15

Yemen'de cenaze merasimine hava saldırısı: 140 ölü

Yemen'de bir cenaze merasimi sırasında Suudi Arabistan'a ait savaş uçaklarınca hava saldırısı yapıldı. Saldırıda çok sayıda ölü ve yaralı olduğu öne sürülüyor

Yemen'de cenaze merasimine hava saldırısı: 140 ölü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Yemen Sana'da bir cenaze için kurulan taziye çadırındaki kabul sırasında Suudi Arabistan'a ait savaş uçaklarınca hava saldırısı yapıldı. Saldırıda çok sayıda ölü ve yaralı olduğu öne sürülüyor.

Yemen'in başkenti Sana'da taziyelerin kabul edildiği bir binaya düzenlenen hava saldırısında en az 140 kişinin öldüğü bildirildi.

Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, Husiler ile devrik lider Ali Abdullah Salih'in kontrolünde bulunan Sana'da taziyelerin kabul edildiği bir binaya 2 hava saldırısı düzenlendi. 

Taziye çadırının İçişleri Bakanının babasının ölümü nedeniyle kurulduğu ve başsağlığı dilemek için gelenlerin yoğunluğu nedeniyle ölü sayısının artmasından endişe ediliyor.

Taziye çadırındaki kalabalık gözönüne bulundurulduğunda ölü sayısının 500'ü bulacağı öne sürüldü.

Husilere ait El-Mesira kanalının haberinde, saldırıların Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçleri tarafından düzenlendiği iddia edildi. Koalisyon güçlerinden ise olaya ilişkin henüz bir açıklama yapılmadı.

Bölgeye çok sayıda ambulans sevkedildi. Sana'daki hastanelerden acil kan ihtiyacı çağrısı yapıldı.

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2016, 07:23
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48