banner39

Yemen'de Husiler öğrenci liderini kaçırdı

Yemen'de Husiler, Sana Üniversitesi Öğrenci Birliği Başkanını kaçırdı

Ortadoğu 30.01.2015, 16:12 30.01.2015, 16:12
Yemen'de Husiler öğrenci liderini kaçırdı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Yemen'in başkenti Sana'da Husi Ensarullah Hareketi'nin, Sana Üniversitesi Öğrenci Birliği Başkanı Rıdvan Mesud'u kaçırdığı belirtildi.

Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, Husiler Sana'nın El-Mezbah bölgesinde, Sana Üniversitesi Öğrenci Birliği Başkanı Rıdvan Mesud'u kaçırarak bilinmeyen bir yere götürdü. Olaya ilişkin Husilerden henüz bir açıklama gelmedi.

Husi grupların son zamanlarda "Husi Darbesi" adı altındaki gösterilerde etkin olan muhaliflerini kaçırmaya başladığı kaydedildi.

Yemen'de, Cumhurbaşkanı Abdurabbu Mansur Hadi'nin Ofis Müdürü Ahmed Avad bin Mübarek'in 17 Ocak'ta kaçırılmasıyla artan gerginlik, Husilerin Cumhurbaşkanlığı Sarayı ile Hadi'nin konutuna saldırı düzenlemesiyle yeni boyut kazanmıştı.

Bu süreçte Halid Mahfuz Bahhah başkanlığındaki hükümet 22 Ocak'ta, "Husi Ensarullah Hareketi'nin yönetime müdahale ettiği" gerekçesiyle istifa etmişti. Bu gelişmenin ardından kısa bir süre sonra Cumhurbaşkanı Hadi'nin sunduğu istifa reddedilmişti. Bölgede yaşanan olayların ardından siyasi tarafların, ülkedeki krize çözüm bulmak için başlattığı görüşmelerden henüz bir sonuç alınamadığı ifade edildi.  

banner53
Yorumlar (0)
9
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?