banner39

banner35

Yemen'de İhvan vekilinden Zindani'ye terörizm suçlaması

Yemen'de Islah Partisi vekili El Dübây, parti yöneticilerinden Şeyh Zindani'yi teröre destekle suçladı ve onu tevbe etmeye davet etti

Ortadoğu 05.05.2014, 11:33 05.05.2014, 11:37
Yemen'de İhvan vekilinden Zindani'ye terörizm suçlaması

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Yemen'de İhvan-ı Müslimin'e yakınlığı ile bilinen Islah Partisi'nin kadın milletvekili ve aktivist Ülfet El Dübây, partisinin yöneticilerinden ve ABD'nin terör listesinde bulunan Abdulmecid El Zindani'yi sert bir dille eleştirerek terörizme yardım etmekle suçladı.

Facebook'ta Zindani'ye yazdığı bir yazıda El Dübây, Zindani'nin aşırı ve radikal dini yorumlarının mevcut rejimin yardımcı faktörleri ile birlikte terörizmin tırmanmasına sebep olduğunu iddia ederek "Şimdi bu hataları düzeltme zamanı. El Kaide'nin silahları devlete teslim etmesini sağlamanız gerekiyor" dedi.

Zindani'nin bazı düşüncelerinin ve fetvalarının insanları cehenneme sürüklediğini iddia eden Dübây, bu sebeple onu kınadığını söyledi. Gerçek cihadın askerlerin ve sivil halkın öldürülmesinin engellenmesi olduğunu kaydeden aktivist Dübây, Zindani'ye "Yemen cihadının hangi hakikate ihtiyaç duyduğunu biliyor musunuz? Öyleyse Allah'a kavuşmadan önce sizi takip edenlerle birlikte tövbe edin" çağrısı yaptı.  

Yorumlar (0)
20
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?