banner15

Yemen'de saldırılar: 10 polis öldü

Yemen'de Ensaru'ş-Şeria tarafından polis noktasına düzenlenen saldırı sonucunda 10 Yemen polisi hayatını kaybetti

Yemen'de saldırılar: 10 polis öldü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

El Kaide'nin Yemen'deki uzantısı olduğu belirtilen "Ensaru’ş-Şeria" örgütünün, ülkenin orta kesimindeki el-Beyda ilinde bulunan askeri ve güvenlik karargahlarına saldırılar düzenlediği bildirildi. Saldırıda 10 Yemen polisi hayatını kaybetti. 

Ensaru’ş-Şeria örgütünün sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki hesabından yapılan açıklamada, örgüt üyesi bir kişinin, özel kuvvetlerin Beyda kentindeki karargahına bomba yüklü araçla intihar saldırısı düzenlediği belirtildi.

Açıklamada ayrıca, örgüt üyesi grupların kentteki genel güvenlik ve imdat güçleri karargahının yanı sıra hükümet binası ve ez-Zahir ile İzze askeri noktalarına saldırı düzenledikleri, güvenlik güçleri ile silahlı gruplar arasında çatışmaların devam ettiği aktarıldı.

Saldırılarda 10 polisin öldüğü bazılarının da yaralandığı kaydedilen açıklamada, örgüt üyelerinden intihar saldırganının dışında ölü ya da yaralı olup olmadığı konusunda herhangi bir bilgi verilmedi.

Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, Ensaru'ş Şeria örgütü Beyda kentinde eğitim ve öğretim müdürlüğü ofisinin de aralarında bulunduğu bazı devlet binalarının kontrolünü ele geçirdi.

El Kaide Yemen hükümetini ve silahlı güçlerini ''Amerikan yanlısı'' olmakla suçluyor ve düzenlediği eylemlerde, ordu mensuplarını ve istihbarat görevlilerini hedef alıyor.

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2014, 12:43
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35