Yemen'deki çatışmada 20 kişi öldü

Yemen'in Taiz kentinde Husiler ile halk direniş güçleri arasında çıkan çatışmalarda 20 kişi hayatını kaybetti, 8 kişi yaralandı

Yemen'deki çatışmada 20 kişi öldü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Yemen'in Taiz kentinde Şii Ensarullah Hareketi (Husiler) ile Cumhurbaşkanı Abdurabbu Mansur Hadi ve Halk Direniş güçleri arasında çıkan çatışmalarda 20 kişi hayatını kaybetti, 8 kişi yaralandı.

Sağlık birimlerinden alınan bilgiye göre, Husiler, Taiz'in farklı bölgelerindeki Cumhurbaşkanı Abdurabbu Mansur Hadi yanlısı Halk Direnişi güçlerinin mevzilendiği çeşitli bölgelere tank, havan ve topçu atışlarıyla yoğun saldırı düzenledi. Çatışmalarda 20 Husi militanı hayatını kaybederken, 8 Halk Direniş gücü milisi yaralandı.

Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçleri bugün Babu'l Mendeb Boğaz'ında 17. Tugay'a ait karargahlara düzenlediği saldırıda 6 Husi militanı ölmüş, çok sayıda yaralı olduğu belirtilmişti.

Husilerin Yemen'deki ilerleyişini durdurmak için Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon operasyon başlatmıştı. Husiler ile Cumhurbaşkanı Abdurabbu Mansur Hadi yanlısı gruplar arasındaki çatışmalar çeşitli kentlerde sürüyor.

Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2015, 23:52
banner53
YORUM EKLE

banner39