Yemen'deki hava saldırılarında 12 sivil öldü

Yemen'in Saada ilini hedef alan hava saldırılarında 12 sivil öldü, 10 sivil yaralandı

Yemen'deki hava saldırılarında 12 sivil öldü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Birleşmiş Milletler (BM) Yemen İnsani Yardım Koordinatörü Jamie McGoldrick, yayımladığı yazılı açıklamada, Yemen'in Saada ilini hedef alan hava saldırılarında 12 sivilin öldüğünü, 10 sivilin de yaralandığını kaydetti.

Söz konusu saldırılarla ilgili BM İnsan Hakları Yüksek Komiserliğinin incelemesini sürdürdüğünü belirten McGoldrick, Husilerin kontrolündeki bu kentte sivilleri hedef alan saldırı haberlerinden derin endişe duyduklarını ifade etti.

"TARAFLARI MÜZAKERE MASASINA OTURMAYA DAVET EDİYORUM"

McGoldrick, Yemen'de çatışan tarafların sivilleri görmezden gelmesini kınayarak, yaşanan sıkıntılara son verilmesi için tarafları yeniden müzakere masasına oturmaya davet etti.

Husiler dün, Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçlerini, Saada'da sivilleri hedef almakla suçlamıştı. Koalisyon güçleri ise konuya ilişkin henüz bir açıklama yapmadı.

Uzun süredir siyasi istikrarsızlığın hüküm sürdüğü Yemen'de Husiler ile devrik Cumhurbaşkanı Ali Abdullah Salih yanlıları, Eylül 2014'ten bu yana başkent Sana'nın denetimini elinde bulunduruyor. Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçleri ise Mart 2015'ten bu yana Husilere karşı Yemen hükümetine destek veriyor.

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2017, 10:38
banner53
YORUM EKLE

banner39