banner27

Yemen'deki saldırıları IŞİD üstlendi

Yemen'in Aden şehrinde hükümetin karargah olarak kullandığı El-Kasr otelini de hedef alan, 15 kişinin hayatını kaybettiği saldırıları IŞİD üstlendi

Yemen'deki saldırıları IŞİD üstlendi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Yemen'de dün meydana gelen patlamaların ardından hükümet yetkilileri, Cumhurbaşkanı Yardımcısı ve Başbakan Halid Bahhah başkanlığında olağanüstü toplantı yapıldı. Toplantının ardından yayımlanan yazılı açıklamada, "Husiler ile Salih yanlıları, Yemenlilere karşı hedef gözetmeksizin düzenlediği saldırılarla terörü ve şiddeti besliyor" ifadesine yer verildi.

Açıklamada"Kendi hedefine ulaşma gayesiyle düzenlenen terör eylemlerinin failleri başarısız oldu. Hükümet, geçici başkent olarak belirlenen Aden'de halihazırdaki olağanüstü durumda tarihi ve ulusal görevini yerine getirmeye devam ediyor. Söz konusu bu görev, ülkenin her bölgesi özgürlüğüne kavuşuncaya, anayasa yeniden meşruiyetini kazanana, darbenin tüm izleri silinene kadar devam edecek."

Toplantıda, Aden'de hükümet birliklerinin karargahı el-Kasr Oteline düzenlenen saldırıların ardından hükümet birliklerinin koalisyon güçlerinin desteğiyle olaya ilişkin ilk tahkikatın sonuçları değerlendirildi.

Yemen'in Aden kentinde hükümetin karargah olarak kullandığı bilinen el-Kasr Oteli ile koalisyon güçlerine ait karargahlara eş zamanlı operasyon düzenlenmişti.

Koalisyon güçlerine bağlı 15 askerin ölümüyle sonuçlanan bombalı saldırıların sorumluluğunu IŞİD üstlenmişti.

Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2015, 10:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner26

banner25