banner15

Yemen'den 101 gönüllü Etiyopyalı göçmene tahliye

Yemen'e sığınan yaklaşık 101 Etiyopyalı göçmen, gönüllü olarak ülkelerine gönderilmek üzere Cibuti'ye tahliye edildiği bildirildi.

Yemen'den 101 gönüllü Etiyopyalı göçmene tahliye

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Yemen'e sığınan yaklaşık 100 Etiyopyalı göçmenin, gönüllü olarak ülkelerine gönderilmek üzere Cibuti'ye tahliye edildiği bildirildi.

Yemen'deki Uluslararası Göç Örgütü (IOM) temsilciliğinin Twitter hesabından yapılan açıklamada, "101 Etiyopyalı göçmen, gönüllü olarak ülkelerine gönderilmek üzere Hudeyde Limanı'ndan Cibuti'ye tahliye edildi." denildi.

Açıklamada, Cibuti'deki IOM temsilciliğinin, göçmenleri karşılayacağı ve ülkelerine dönmeleri için geri kalan işlemleri tamamlayacağı kaydedildi.

YEMEN'DEKİ KRİZ "AFRİKA BOYNUZU"NU DA ETKİLİYOR

Yemen'in yıllardır içinde bulunduğu krizden kendi vatandaşları kadar Afrika Boynuzu diye isimlendirilen, Etiyopya, Cibuti, Somali, Eritre gibi ülkelerden gelen sığınmacı ve göçmenler de etkileniyor.

IOM, acil durumlara müdahale, mültecilerin yeni bir ülkeye yerleştirilmesi, gönüllü geri dönüşlere yardım, göçmen sağlığı, maddi yardım ve yasal göç seçeneklerinin desteklenmesi gibi alanlarda faaliyet gösteren uluslararası bir kuruluş olarak Yemen'de görev yapıyor.

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2018, 14:38
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48