Yemen'e hava saldırıları durmak bilmiyor

Sana'nın doğusunda yer alan Nehm ilçesinde son bir haftada HDG mensupları ile askerlerden 20, Husiler ile Salih yanlılarından 50 kişi hayatını kaybetti. Çatışmalar devam ediyor

Ortadoğu 06.02.2016, 15:28 06.02.2016, 16:40
Yemen'e hava saldırıları durmak bilmiyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Yemen'in başkenti Sana'nın doğusundaki Nehim ilçesinde, son bir haftada çatışmalı tarafların 70 mensubunun öldüğü bildirildi. bugün öğleden sonra 35 hava saldırısının olduğu kentte çatışmalar hala devam ediyor.

HDG Sözcüsü Abdullah eş-Şendeki, yaptığı açıklamada, başkentin doğusundaki Nehim ilçesinde hafta içinde çıkan çatışmalarda, ulusal ordu ile Cumhurbaşkanı Abdurabbu Mansur Hadi yanlısı Halk Direnişi Güçleri'nden (HDG) 20, Husiler ile devrik lider Ali Abdullah Salih yanlılarından 50 kişinin öldüğünü belirtti.

Şendeki, taraflar arasındaki çatışmalarda çok sayıda kişinin yaralandığını aktararak "Geçtiğimiz günlerde ordu ile HDG ilçede stratejik bölge ve tepeleri ele geçirdi. Fardatu Nehim Karargahı HDG ile ordu tarafından kuşatılmış durumda. Mesura ilçesinde ise çatışmalar hala sürüyor" dedi.

Uzun süredir siyasi istikrarsızlığın yaşandığı Yemen'de Husiler ve onlara destek veren devrik lider Ali Abdullah Salih yanlıları ile yönetim yanlısı gruplar arasındaki çatışmalar, ülkenin çeşitli kentlerinde devam ediyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?