banner15

Yemen'e hava saldırısının ardından uçuşlar durduruldu

Sana Uluslararası Havaalanı güvenlik gerekçesiyle bugünden itibaren ikinci bir duyuruya kadar uçuşları durdurdu

Yemen'e hava saldırısının ardından uçuşlar durduruldu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Yemen'de Husilere karşı yürütülen Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon uçaklarının Husilere ait başkent Sana'nın kuzeyinde bulunan askeri alana üç hava saldırısı düzenlediği bildirildi.

Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, koalisyon uçakları Sana'nın kuzeyinde Husilerin kontrolündeki Hasbe bölgesinde Husilere ait bir askeri alana 3 hava saldırısı düzenlediği belirtildi.

Hava saldırısının halen devam ettiğini aktaran kaynaklar, ölü ve yaralıların sayısına ilişkin bilgi vermedi.

GÜVENLİK GEREKÇESİYLE UÇUŞLAR DURDURULDU

Öte yandan, Sana Uluslararası Havaalanı'nda, uçuşların güvenlik gerekçesiyle ikinci bir duyuruya kadar durdurulduğu ifade edildi.

Adını vermek istemeyen havaalanı yetkilisi, güvenlik gerekçesiyle uçuşların salı gününden itibaren ikinci bir duyuruya kadar durdurulduğunu kaydetti.

Yemen, bir yılı aşkın süredir Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçlerinin destek verdiği hükümet yanlısı güçler ile Husiler ve devrik Cumhurbaşkanı Ali Abdullah Salih yanlıları arasındaki çatışmalara sahne oluyor.

Birleşmiş Milletler (BM) Yemen Özel Temsilcisi İsmail Vild eş-Şeyh Ahmed geçen hafta Kuveyt’te düzenlediği basın toplantısında, BM arabulucuğunda yapılan Yemen barış müzakerelerinin askıya alındığını duyurmuştu.

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2016, 14:09
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35