banner39

banner35

Yerleşimci terörü: Filistinli çobanlara saldırdılar, zeytin ağaçlarını söktüler

1967'de İsrail tarafından işgal edilen Batı Şeria'da 250'den fazla yasa dışı Yahudi yerleşim birimi bulunuyor ve buralarda bulunan yaklaşık 450 bin Yahudi yerleşimci, Filistinlilerin hayatını her geçen gün daha da zorlaştırıyor.

Ortadoğu 08.10.2021, 15:41
Yerleşimci terörü: Filistinli çobanlara saldırdılar, zeytin ağaçlarını söktüler

Yahudi yerleşimcilerin işgal altındaki Batı Şeria'da Filistinlilere ait 100 zeytin ağacını söktüğü, bir çobanı da yaraladığı bildirildi.

Yerel kaynaklar, yaklaşık 20 Yahudi yerleşimcinin El Halil kentine bağlı Zanuta beldesi kırsalında iki Filistinli çobana saldırdığını belirtti.

Yahudi yerleşimcilerin saldırısı sonucu yaralanan bir çobanın hastaneye kaldırıldığı diğerinin ise İsrail güçlerince gözaltına alındığı ifade edildi.

Öte yandan yine El Halil'e bağlı Tarkumiya beldesinde de Filistinlilere ait en az 100 zeytin ağacının Yahudi yerleşimcilerce söküldüğü kaydedildi.

Yahudi yerleşimciler, Batı Şeria'da sık sık Filistinlilere saldırıyor ve onların temel geçim kaynaklarını hedef alıyor.

İsrail'in 1967'de işgal ettiği Batı Şeria'da 250'den fazla yasa dışı Yahudi yerleşim birimi bulunuyor. Bu yerlerde ikamet eden yaklaşık 450 bin Yahudi yerleşimci, işgal altında yaşayan Filistinliler için hayatı daha da zor hale getiriyor.

Uluslararası hukuka göre, işgal altındaki topraklarda bulunan tüm Yahudi yerleşim birimleri yasa dışı kabul ediliyor.

AA

banner53
Yorumlar (0)
1
hafif kar duşu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?