banner39

Yermuk Kampı'nda durum kötüleşiyor

Birleşmiş Milletler (BM), Şam'da 18 bin Filistinlinin kaldığı Yermuk Mülteci Kampı'ndaki durumun kötüleşmeye devam ettiğini bildirdi

Ortadoğu 21.05.2014, 01:32 21.05.2014, 08:08
Yermuk Kampı'nda durum kötüleşiyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Birleşmiş Milletler (BM), Şam'da 18 bin Filistinli'nin kaldığı Yermuk Mülteci Kampı'ndaki durumun kötüleşmeye devam ettiğini bildirdi.

BM Yakın Doğudaki Filistinli Mültecilere Yardım ve Çalışma Kuruluşunun (UNRWA) yıllık raporuna göre, Kuruluşun Suriye'deki 23 sağlık merkezinin yarısından fazlası tahrip edildi veya çalışamaz hale getirildi.

BM Cenevre Ofisinde basın toplantısı düzenleyen UNRWA Sağlık Direktörü Akihiro Seita, Suriye'de sekizi Şam'da ikisi Halep'te olmak üzere on sağlık noktası oluşturduklarını ve bu kliniklerdeki yardım hizmetlerini yoğunlaştırdıklarını belirtti. 

Şu ana kadar 23 bin 583 çocuğu çocuk felcine karşı aşıladıklarını bildiren Seita, Filistinlilere sağlık noktalarında 24 saat hizmet verdiklerini kaydetti.

YERMUK KAMPI

Yermuk Kampı'ndaki duruma yer verilen yıllık raporda ise, "Şam'da 18 bin Filistinlinin kaldığı Yermuk Mülteci Kampı'ndaki durum kötüleşmeye devam ediyor. Kamptaki üç sağlık merkezi kullanılamaz durumda" denildi.

Kampta gıda ve ilaç sıkıntısı bulunduğu ifade edilen raporda, UNRWA'nın yardım faaliyetlerinin de sürekli olarak kesildiği vurgulandı. 

Raporda, Suriye'deki çatışmalar nedeniyle 500 binden fazla Filistinlinin yerinden olduğu ve bu insanlardan çoğunun acil insani yardıma ihtiyaç duyduğu bildirildi.

 

 

banner53
Yorumlar (0)
16
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?