banner15

YPG, kilise ve azınlık okullarına el koydu

Suriye'nin büyük kısmını ABD desteğiyle ele geçiren terör örgütü PKK/YPG'nin çatı oluşumu SDG sadece Müslüman halka değil Hristiyan ve diğer inanıştan olanların mallarına ve mabetlerine el koyuyor.

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

ABD ve Avrupalı bazı ülkelerin desteğini alan terör örgütü PKK Suriye'de halka zulüm ediyor.

Müslüman halkı evlerinden ve yurtlarından eden YPG/PYD terör örgütü şimdi de Hristiyanların kiliselerine ve mallarına el koyuyor.

Bugün Haseke'deki Aziz Meryem kilisesini basan terör örgütünün sözde güvenlik güçleri, kiliselere giriş çıkışı durdurmuştu. Terör örgütü mensupları olayı protesto eden Hristiyan Suriyelilerin üzerine ateş açmıştı.

TERÖR ÖRGÜTÜ BİR ÇOK AZINLIK OKULUNU KAPATTI

Öte yandan Süryanice ve Ermenice eğitim verilen bazı okullarda terör örgütü tarafından kapatıldı.

Haseke'de kapatılan Aziz Meryem Kilisesi dışında 4 Süryani, 1 Ortodoks Ermeni, 1 Protestan ve 1 Katolik Ermeni okuluna da terör örgütü tarafından el konulduğu belirtiliyor.

AZINLIK HALK VE PAPAZLAR OLAYLARI PROTESTO ETTİ

Terör örgütünün azınlık halklara ait bir çok okul ve kiliseye el koymasının ardından PYD/YPG'nin kontrolü altındaki kentlerde yürüyüşler gerçekleştirildi.

Kamışlı'da papazların da katıldığı bir yürüyüşte terör örgütünün eylemleri protesto edildi. Göstericilerin kapısına zincir vurulan Aziz Gabriel okulu ve Bizim Bakiremiz kilisesine girdiği ifade ediliyor.

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2018, 16:33
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48