banner39

Yunan Başbakan Çipras İsrail'de

Yunanistan Başbakanı Çipras, beraberinde 10 bakanla İsrail'e gitti

Ortadoğu 27.01.2016, 11:56 27.01.2016, 11:56
Yunan Başbakan Çipras İsrail'de

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras iki ülke arasında sağlanan anlaşmayı hayata geçirmek için İsrail’e gidiyor. Çipras ve 10 bakanı İsrail hükümetiyle zirve toplantısı yapacak. Perşembe günü ise Lefkoşa’da Yunanistan-İsrail-Kıbrıs üçlü liderler zirvesi gerçekleştirilecek.

Azınlıkça'da yer alan habere göre Çipras’a İsrail ziyaretinde eşlik edecek bakanlar arasında Devlet Bakanı Nikos Pappas, Dışişleri Bakanı Nikos Kotzias, Savunma Bakanı Panos Kammenos, Dışişleri Bakan Yardımcısı Dimitris Mardas, Vatandaşı Korumadan Sorumlu Bakan Yardımcısı Nikos Toskas, Turizm Bakanı Elena Kundura, Enerji Bakanı Panos Skurletis, Altyapı ve Ağlar Bakanı Hristos Spirtzis, Denizcilik Bakanı Thodoris Dritsas, Araştırma ve Yenilikçilikten Sorumlu Bakan Yardımcısı Kostas Fotakis ve Hükümet Sözcüsü Olga Gerovasili yer alıyor.

Yunanistan ile İsrail arasında sağlanan anlaşma çerçevesinde araştırma, turizm, su kaynaklarının idaresi, altyapılar, enerji, kamu düzeni, çevre, yenilikçilik, göç, güvenlik ve terör konuları masaya yatırılacak. Görüşme sonrası ortak açıklama yapılması bekleniyor.

28 Ocak Perşembe günü ise Lefkoşa’da yapılacak üçlü zirvede ise Yunanistan Başbakanı Çipras, İsrail Başbakanı Netanyahu ve Güney Kıbrıs Cumhurbaşkanı Anastasiadis’in yanı sıra üç ülkenin Turizm ve Enerji Bakanları da katılacak.

Yorumlar (0)
25
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?