banner39

Yüzbinler hala Adeviyye'de

Mısır'da polis Rabia'tül Adeviyye Meydanı'nda sıkı önlemler alırken şu ana kadar anormal bir durum yaşanmadı

Ortadoğu 02.08.2013, 14:37 02.08.2013, 15:21
Yüzbinler hala Adeviyye'de

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Mısır'da polis, darbe karşıtlarının gösteri yaptığı başkent Kahire'deki Rabiatul Adeviyye Meydanı etrafında mevzilendi. Meydandaki yüzbinler eyleme devam ediyor.

Şehrin farklı kesimlerinde başlayan yürüyüşlerde göstericiler Rabiatül Adeviyye meydanına doğru gidiyor. Mısır'da İçişleri Bakanlığı'nın uyarılarına rağmen, Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi taraftarlarının bugün de yürüyüş ve oturma eylemi devam ediyor.

Mısır'da 3 Temmuz'da yaşanan askeri darbeden bu yana Mursi taraftarları Kahire'deki Rabiatül Adeviyye meydanında oturma eylemi yapıyor. Göstericiler, Mursi'nin göreve iadesini talep ediyor.

Panzerler eşliğinde başta meydana çıkan yollar olmak üzere Rabiatul Adeviyye'nin etrafındaki çeşitli bölgelerde mevzilenen emniyet güçleri, sivil giyimli şahıslar aracılığıyla güvenlik kontrolleri de uyguluyor.

Meydanda şu ana kadar herhangi bir anormallik yaşanmadı.

Mısır İçişleri Bakanlığı dün, protestolara son verme planları çerçevesinde göstericilere, Rabiatul Adeviyye Meydanı'nı terk etmeleri yönünde uyarılarda bulunmuştu.

Öte yandan, çok sayıda ulusal ve uluslararası insan hakları örgütünün, yetkilileri, gösterileri güç ve zorla sonlandırmayı hedefleyen uygulamaların doğuracağı tehlikeler konusunda uyardığı bildiriliyor.

banner53
Yorumlar (0)
31
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?