Zarif'ten 'İsrail'in el koyduğu gemi' açıklaması

İran Dışişleri Bakanı Zarif, İsrail'in el koyduğunu iddia ettiği gemi ile ilgili olarak "aynı başarısız yalanlar" ifadesini kullandı

Zarif'ten 'İsrail'in el koyduğu gemi' açıklaması

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, İsrail’in Gazze’ye silah taşıyan bir İran gemisine el koyduğu iddialarını "Aynı başarısız yalanlar" şeklinde niteledi.

Resmi ziyaret dolayısıyla Endonezya’da bulunan Zarif, sosyal paylaşım sitesi Twitter’daki hesabında, İsrail’in Gazze’ye silah taşıyan bir İran gemisine el koyduğu iddialarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Zarif, "Gazze’ye silah taşıyan İran gemisi. Hem de her yıl düzenlenen İran karşıtı Amerikan İsrail Halkla İlişkiler Komitesi (AIPAC) kampanyasıyla aynı zamanda. İnanılmaz tesadüf. Ya da aynı başarısız yalanlar” diye yazdı.

Dışişleri Bakanı Yardımcısı Hüseyin Emir Abdullahiyan da iddiaları yalanlamış ve "Siyonist medyanın sürekli tekrarladığı yalanlar ve asılsız iddialardan biri" olarak tanımlamıştı.

İsrail ordusu, dün Gazze'ye geliştirilmiş füze taşıdığını öne sürdüğü KLOS-C tipi bir İran gemisine el koyduğunu ve geminin İsrail'in güneyindeki Eliat Limanı'na çekildiğini açıklamıştı.

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2014, 14:53
banner53
YORUM EKLE

banner39