banner39

Zergeliler, PKK'ya karşı Barzani'den yardım istedi

Hava operasyonları sırasında sivillerin öldüğü iddia edilen Zergele bölgesindeki köylülerin, PKK kamplarının taşınması için Barzani'den yardım talep etmiş

Ortadoğu 08.08.2015, 16:47 08.08.2015, 17:02
Zergeliler, PKK'ya karşı  Barzani'den yardım istedi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Irak'ın kuzeyinde PKK kamplarının da yer aldığı Zergele bölgesindeki köylülerin PKK kamplarının bölgelerinden çıkarılmasını istedikleri ortaya çıktı. Zergele köyünden bir heyet, Irak Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Mesut Barzani'ye giderek bölgelerindeki PKK kamplarının taşınması için kendilerine yardım etmesini istedi.

Mesut Barzani'nin partisi KDP'nin Dış İlişkiler Sorumlusu Hamin Harwani tarafından yapılan açıklamada, Zergele'den bir grup köylünün konuyla ilgili Mesut Barzani'yi ziyaret ettiğini söyledi.

TSK jetleri tarafından vurulan PKK kamplarının yer aldığı Zergele bölgesinde sivillerin de etkilendiği daha önce basında yer almıştı. PKK, hava harekatının sivilleri hedef aldığını iddia etmişti. TSK ise vurulan bölgenin örgüte ait kamp olduğunu açıklamıştı.

Barzani ise sivillerin etkilenmesi üzerine yaptığı açıklamada, sivillere yönelik saldırıların kabul edilemez olduğunu, PKK'nın da Irak Kürt bölgesini terk etmesini istemişti.

banner53
Yorumlar (0)
29
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?