banner39

Zevahiri'den Suriyelilere ABD uyarısı

El Kaide lideri Eymen el Zevahiri, Beşar Esad rejimini devirmek isteyen Suriyeli protestoculara destek verdi ve ABD konusunda uyardı

Ortadoğu 28.07.2011, 13:49 28.07.2011, 13:49
Zevahiri'den Suriyelilere ABD uyarısı

Zevahiri, bir internet sitesinde yayımlanan video mesajında, Suriyeli protestocuları Arap ve Müslüman ülkelerindeki fedakarlığın, kararlılığın ve zulme karşı mücadelenin bir örneği olarak niteledi.

Zevahiri, Suriyeli protestoculara ABD Başkanı Barack Obama ve ABD'nin kendilerinin yanında olduğunu zannetmemeleri konusunda uyardı. Zevahiri, "Amerika ve Obama'ya, 'özgürlük ve kurtuluş için yozlaşmış zalimlerden kurtulmak ve Müslümanların dininin özgürlüğü için mücadele ediyoruz' deyin" dedi.

Zevahiri, Washington'un Esad'ın yerini, kendisini takip edecek, İsrail'in çıkarlarını koruyacak ve halka biraz özgürlük bahşedecek yeni bir yöneticinin almasını istediğini söyledi. 

El Kaide lideri Zevahiri, Beşar Esad'ı da "suç çetesi lideri, hainlerin soyundan gelen, yolsuzlukların en büyük hamisi, cellatların başı, terörizmle savaş adı altında İslam'a karşı savaşta Amerika'nın ortağı ve İsrail'in sınır muhafızı" olarak suçladı.

Zevahiri, uzun süre yardımcılığını yaptığı El Kaide'nin lideri Usame bin Ladin'in ölümünden sonra geçen ay örgütün yeni lideri olmuştu.

Kaynak: Ajanslar

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?