banner15

Ateşkes bitiyor, Ankara alarmda

PKK'nın ateşkes kararı bitiyor, Ankara'da hareketli saatler yaşanıyor; Başbakan Erdoğan güvenlikle ilgili birimleri topladı.

Ateşkes bitiyor, Ankara alarmda

Dünya Bülteni / Haber Merkezi 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, Adalet Bakanı Sadullah Ergin ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan ile biraraya geldi. Başbakan Erdoğan, Ankara'ya geldikten sonra Başbakanlık Resmi Konutu'na geçti. 

Erdoğan'ın konuta girişinin ardından, sırasıyla Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarı Muammer Güler, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, Adalet Bakanı Sadullah Ergin, MİT Müsteşarı Hakan Fidan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner ve Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Erdal Ceylanoğlu konuta geldi.

TOPLANTIDA NELER KONUŞULDU

Başbakan Recep "Tayyip Erdoğan" başkanlığında yapılan güvenlik zirvesinde, ''Terörle mücadeledeki son gelişmelerin ele alındığı, iç ve dış güvenlik konularının ayrıntılı olarak değerlendirildiği'' bildirildi.

Açıklamada, ''Toplantıda, terörle mücadeledeki son gelişmeler ele alınmış, ülkemizin iç ve dış güvenlik konuları ayrıntılı olarak değerlendirilmiştir'' denildi.

PKK"NIN EYLEMSİZLİK KARARI YARIN BİTİYOR

PKK'nın 20 Eylül'e kadar ilan ettiği tek taraflı eylemsizlik kararının yarın sona ereceği tahmin ediliyor. Ankara'daki güvenlik zirvesinin bunun için toplanmış olabileceği konuşuluyor. PKK, 20 Eylül'den sonra yeniden eylemlere başlayacağını açıklamıştı. 

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2010, 07:23
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35