İnceleme heyeti Suud konsolosluğunda

Suudi Arabistan'ın İstanbul'daki Başkansolosluğunda inceleme başladı

İnceleme heyeti Suud konsolosluğunda

Suudi Arabistanlı gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın, Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğuna girdikten sonra kaybolmasıyla ilgili oluşturulan çalışma grubunda yer alan Suudi ve Türk yetkililer, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde bir araya gelerek konuyla ilgili toplantı yaptı. Toplantı sonrası Türk ve Suudi ortak heyeti konsolosluğa gitti.

Kaşıkçı'nın kaybolmasıyla ilgili Türkiye ve Suudi Arabistanlı yetkililer tarafından oluşturulan çalışma grubu da göreve başladı.

Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne saat 13.00 sıralarında gelen Suudi ve Türk yetkililer, toplantı yapmıştı.

Konsolosluğa gelen polis ekipleri incelemelerini devam ederken, bir olay yeri inceleme polisinin bahçede fotoğraf çektiği görüldü. 

Olay yeri inceleme ekiplerinin bina içerisindeki, binanın çatısındaki ve bahçedeki arama ve incelemeler yapmaları kameralara yansıdı. Ekiplerin, "Luminol" diye adlandırılan özel ışıkla bina içerisinde DNA örneği aramaları yapmaları da görüntülendi.

Bu arada, Suudi heyetin gelişinin ardından, Başkonsolosluk binası etrafına güvenlik şeridi çekildi. Ulusal ve uluslararası medya kuruluşlarında gazeteciler, Başkonsolosluk binasından uzaklaştırılarak şeridin dışına çıkarıldı.

Kaynak: www.dunyabulteni.net 

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2018, 01:00
YORUM EKLE

banner39