banner39

Polisten 'darbe' dolandırıcıları için SMS'li uyarı

Telefon dolandırıcılarının yeni yöntemlerine karşı vatandaşlar, Emniyet Genel Müdürlüğü'nden atılan SMS mesajlarıyla uyarılıyor.

Polis Adliye 25.07.2016, 16:12 25.07.2016, 16:18
Polisten 'darbe' dolandırıcıları için SMS'li uyarı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Daha önceden polis, savcı veya MİT adını kullanarak vatandaşları dolandıran şüpheliler taktik değiştirdi. Şüphelilerin, 15 Temmuz tarihinde yaşanan darbe teşebbüsünün ardından rastgele aradıkları vatandaşları “Adınız darbeye karıştı, Darbeciler listesinde adınız geçiyor” gibi kurgularla kandırarak para ve ziynet eşyası almaya çalıştıkları belirlendi.

SMS'Lİ UYARI

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından vatandaşlara atılan SMS mesajında bu konuda dikkatli olunması ve şüphelilere inanılmaması yönünde uyarılar yer alıyor.

Emniyet Genel Müdürlüğünün mesajında “ Telefonda kendisini polis, savcı, asker olarak tanıtıp, adınız darbeye karıştı, darbeciler listesinde diyerek para veya altın isteyenlere inanmayın. Böyle durumlarda en yakın emniyet birimine veya Cumhuriyet Başsavcılığına müracaat ediniz" denildi.

Yetkililer de vatandaşları bir kez daha uyararak polis, savcı veya başka bir devlet yetkilisinin, kesinlikle telefonla para istemeyeceğini, bu konuda dikkatli olunması gerektiğini söylediler. 

banner53
Yorumlar (0)
19
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?