banner39

28 bin kişiyle yapılan Köşk ANKETİ

Mayıs ayının ilk yarısında Ak Parti yaptırılan anketlerde yüzde 52 olan destek, son hafta 54'e yükseldi. Yüz yüze yapılan araştırmaya 28 bin kişi katıldı

Politika 09.06.2014, 11:19 09.06.2014, 11:57
28 bin kişiyle yapılan Köşk ANKETİ

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Cumhurbaşkanlığı seçimleri için geri sayım sürerken, dikkatler Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın adaylık konusunda vereceği karara odaklandı. AK Parti teşkilatlarıyla yapılan istişarelerin tümünden tartışmasız tek isim olarak çıkan Başbakan, kararını açıklamadan önce vatandaşın nabzını yoklamaya da devam ediyor. Erdoğan'ın adaylığına yönelik destek, AK Parti tarafından ülke genelinde gerçekleştirilen kamuoyu yoklamalarına da yansıdı.

Mayıs ayının son haftasında yapılan geniş kapsamlı araştırma da, Erdoğan'ın aday olması halinde ilk turda zorlanmadan seçileceğini ortaya koydu. Mayıs ayının ilk yarısında yapılan anketlerde, vatandaşın yüzde 52'si, "Başbakan Erdoğan'ı Cumhurbaşkanı olarak görmek istiyoruz" derken, bu oran son kamuoyu araştırmasında 2 puan daha artarak yüzde 54'e yükseldi.

YÜZDE 54 ERDOĞAN'I DESTEKLİYOR

Parti kaynaklarından alınan bilgiye göre, Erdoğan'ın adaylığına ilişkin son araştırma 25-31 Mayıs tarihlerinde yapıldı. Ülke genelinde farklı yaş, siyasi görüş ve sosyoekonomik yapıdan 28 bin kişiyle yüz yüze gerçekleştirilen kamuoyu yoklamasında, sokaktaki vatandaşın yüzde 54'ü "Başbakan Erdoğan'ın adaylığını destekliyoruz" dedi.

Akşam Gazetesi'nin haberine göre Erdoğan'ın, sivil toplum örgütleri, meslek örgütleri ve kanaat önderleriyle istişarelerini sürdüreceği ve halen devam eden yeni kamuoyu araştırmalarının sonuçlarının alınmasının ardından kararını açıklayacağı belirtiliyor.

banner53
Yorumlar (0)
28
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?