banner39

3 bakanlığın bütçesi kabul edildi

TBMM Genel Kurulu'nda; Dışişleri Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı'nın 2013 yılı bütçeleri kabul edildi.

Politika 16.12.2012, 21:43 16.12.2012, 21:43
3 bakanlığın bütçesi kabul edildi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

TBMM Genel Kurulu'da konuşmaların ardından bütçelerin oylanmasına geçildi. Dışişleri Bakanlığı, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü, Milli Eğitim Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü, Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (YURTKUR), Yükseköğretim Kurulu (YÖK), Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) ile 103 üniversitenin bütçe bölümleri ile 2011 yılına ilişkin kesin hesapları okunarak oylandı.


Başkanvekili Meral Akşener'in, oylamaya geçerken katip üyeler Bilal Macit ile Rıza Yalçınkaya'yı göstererek, ''Katip üyeler dediler ki 'derby maçı var, bu işi biraz hızlandırın.' Elim ayağım birbirine dolaştı. Siz de bana yardımcısı olursanız bu işi hallederiz'' sözlerine, milletvekilleri alkışla karşılık verdi.

103 üniversitenin bütçeleriyle 2011 yılı kesin hesap bölümlerinin okunması, yaklaşık 3 saat sürdü.

Bazı milletvekilleri bütçelerin kabul edilmesinin ardından Başkanlık Divanı'nın önüne gelerek Akşener'i kutlarken, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer ise kendisini alkışladı.  

Başkanvekili Akşener, bütçelerin kabul edilmesinin ardından birleşimi yarın saat 11.00'de toplanmak üzere kapattı.

 

banner53
Yorumlar (0)
14
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?