banner39

Abdüllatif Şener CHP listesinde yok

Katıldığı bir televizyon programında "CHP'de siyasete devam edebilirim" diyen Abdüllatif Şener, partinin YSK'ya teslim edeceği listede yer almadı

Politika 18.09.2015, 09:35 18.09.2015, 09:57
Abdüllatif Şener CHP listesinde yok

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Seçimlerin yaklaşmasıyla partilerin listeleri de netleşmeye başladı. CHP’nin milletvekili aday listesinde önemli ölçüde bir değişiklik yaşanmadı.

Ak Parti’nin kurucu isimlerinden eski bakan Abdüllatif Şener’in, CHP’den milletvekili adayı olacağı yönündeki iddialar asılsız çıktı. Şener aday gösterilmedi.

Şener dün katıldığı bir televizyon programında da, “Şu anda benim de bilgim dahilinde bir adaylık durumu yok ama bu olmaz diye bir şey yok. CHP’den siyasete devam edebilirim” demişti. Kulislerde değiştirileceği ifade edilen Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer tekrar aday gösterildi.

CHP Parti Meclisi’nde adı Durdu Özbolat ile yumruklu kavgaya karışan Genel Başkan Yardımcısı Murat Özçelik ise liste dışı kaldı. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu Özçelik’i aday göstermeyerek kavganın faturasını kesti.

Öte yandan Murat Özçelik de dünkü MYK’da duygusal bir konuşma yaparak istifasını sundu.

UMUT ORAN VE KORAY ÇALIŞKAN LİSTEYE GİREMEDİ

7 Haziran seçimlerinde aday gösterilmeyen eski milletvekili Umut Oran yine listede yer almadı. Eski milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Erdal Aksünger de listede yer bulamadı. Boğaziçi Üniversitesi öğretim üyeliğinden istifa ederek aday olan Doç. Dr. Koray Çalışkan da listeye giremedi.

LİSTELER DEĞİŞEBİLİR

Partiler bugün listelerini YSK'ya teslim ediyor; ancak bir kez daha listeyi değiştirme hakları bulunuyor. Bu nedenle, bütün partilerin listelerinde sonradan küçük değişiklikler yapılabilir.

banner53
Yorumlar (0)
31
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?