banner39

Abdüllatif Şener de Perinçek'in Şam heyetinde

Doğu Perinçek başkanlığında bir heyetin 28 Şubat'ta Şam'a giderek Beşar Esad ile görüşeceği belirtiliyor. Heyette Abdüllatif Şener'in de yer aldığı açıklandı

Politika 26.02.2015, 17:07 26.02.2015, 17:22
Abdüllatif Şener de Perinçek'in Şam heyetinde

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esed'in daveti üzerine 12 kişilik bir heyetle birlikte Cumartesi akşamı Şam'a gidiyor. Vatan Partisi'nden yapılan yazılı açıklamada, Perinçek başkanlığındaki heyetin üç günlük Şam ziyaretinde Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esed ile görüşeceği açıklandı.

Açıklamaya göre görüşmede "Türkiye ile Suriye arasındaki ilişkilerin onarılması ve geliştirilmesi" konuları ele alınacak

Açıklamada şöyle denildi: 'Komşularla barış, komşularda barış, yurtta barış' çerçevesinde yapılacak olan toplantılarda, güvenlik ve ekonomik alanda işbirliğinin geliştirilmesi, bölge ülkelerinin işbirliği ile bölücü ve yobaz terörüne son verilmesi başlıkları görüşülecek.

Açıklamaya göre,  28 Şubat – 3 Mart 2015 tarihleri arasında Suriye’de resmi temaslarda bulunacak heyette yer alacak isimler arasında CHP'den istifa eden milletvekilleri Süheyl Batum, Birgül Ayman Güler, Ak Parti'nin kurucularından eski bakan Abdüllatif Şener, Eski milli savunma bakanı Barlas Doğu, Genelkurmay İstihbarat'ın eski başkanı İsmail Hakkı Pekin ve Mardin Dekorya aşireti lideri Abdülkadir Yıldız bulunuyor.

Heyet Suriye’ye hareketinden önce 28 Şubat 2015 Cumartesi Günü Atatürk Havaalanı'nda bir basın toplantısı da düzenleyecek.

Yorumlar (0)
23
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?