banner39

Adalet Bakanı: Öcalan'a ayrıcalık yok

Adalet Bakanı Bozdağ, Öcalan’a sekretarya verilmesi yönündeki kamuoyunda yaşanan tartışmalarla ilgili olarak, kimseye ayrıcalık tanınmayacağını söyledi.

Politika 25.10.2014, 16:15 25.10.2014, 16:16
Adalet Bakanı: Öcalan'a ayrıcalık yok

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Abdullah Öcalan'a sekreterya talebine" ilişkin "Cezaevlerinde kimlerin daimi kalabileceği, o da bellidir. Onlar da yargılaması devam ederken tutuklular, mahkumiyet kesinleştikten sonra cezası infaz edilenler cezaevlerinde daimi bulunurlar. Onun dışında herhangi bir kişinin cezaevinde daimi bulunmasına yasalarımız gereği imkan bulunmamaktadır" dedi.

Çorlu ilçesinde yapılacak yeni adliye sarayının temel atma törenine katılmak için geldiği Tekirdağ'da, Valiliği ziyaret eden Bozdağ, burada yaptığı konuşmada, Çorlu'da yeni adliye sarayının temelini attıklarını, adliye hizmetlerini aynı çatı altında sürdürecek modern bir adliye sarayını da Tekirdağ'a kazandıracaklarını söyledi.

Bozdağ, bir gazetecinin "İmralı'da sekreterya oluşturulması" konusuna ilişkin sorusu üzerine, cezaevlerinde bulunan hükümlü ve tutuklularla kimlerin görüşebileceği, hangi usulde görüşebileceğinin yasalarda belli olduğunu ifade ederek, şöyle konuştu: Cezaevlerinde kimlerin daimi kalabileceği, o da bellidir. Onlar da, yargılaması devam ederken tutuklular, mahkumiyet kesinleştikten sonra cezası infaz edilenler cezaevlerinde daimi bulunurlar. Onun dışında herhangi bir kişinin cezaevinde daimi bulunmasına yasalarımız gereği imkan bulunmamaktadır. Cezaevlerindeki görüşme şartları bellidir, bulunma şartları bellidir. Bu şartlar çerçevesinde yasaları biz uyguluyoruz, bundan sonra da yasalara uygun adımlarımızı bütün Türkiye'deki tutuklu ve hükümlülerle ilgili atmaya devam edeceğiz.

Bazı medya organlarının Öcalan'a ayrıcalık yapıldığına dair bir hava oluşturmaya çalıştıklarını vurgulayan Bozdağ, diye konuştu.

banner53
Yorumlar (0)
19
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?