Adalet Bakanlığı'nda devir teslim

Adalet Bakanlığına atanan Abdulhamit Gül, görevini Başbakan Yardımcılığına getirilen Bekir Bozdağ'dan devraldı

Adalet Bakanlığı'nda devir teslim

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Adalet Bakanlığına atanan Abdulhamit Gül, görevini Başbakan Yardımcılığına getirilen Bekir Bozdağ'dan devraldı.

Adalet Bakanlığında devir teslim dolayısıyla düzenlenen törende, bir nöbet değişikliği vesilesiyle bir arada olduklarını hatırlatan Bozdağ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın tensibiyle millete ve devlete Adalet Bakanı olarak hizmet etmenin onurunu ve şerefini yaşadığını bildirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım'a kendilerine bu görevleri tevdi etmeleri dolayısıyla şükranlarını sunan Bozdağ, görev süresi boyunca elinden geleni yaptığına inandığını ifade etti.

"GÖZÜM ARKADA KALMADAN GİDİYORUM"

Çalışma arkadaşlarına hakkını helal eden ve kendilerinden haklarını helal etmelerini isteyen Bozdağ, "Adalet Bakanlığının değerli personeliyle birlikte görev yapma şerefini nasip ettiği için de Rabbime şükrediyorum. Yaptıklarımızla umarım ki Rabbimizin rızasını kazanmış oluruz." dedi.

Adalet Bakanlığı görevini kendisinden iyi yapacağına inandığı Abdulhamit Gül'e teslim etmekten büyük onur duyduğunu ifade eden Bozdağ, "Ben inanıyorum ki Abdulhamit Bey, aldığı bu nöbeti, bu görevi benden daha iyi yapacak, daha ileri noktalara taşıyacak ve hem hükümetimizin hem milletimizin beklediği işleri yapacak, büyük başarılara imza atacaktır. Ben gözüm arkada kalmadan gidiyorum, çünkü yerime gelen arkadaşın benden daha iyi yapacağına inanarak görevi emanet ediyor ve buradan o duygularla ayrılacağım." dedi.

Bozdağ, Gül'e görevinde başarılar diledi.

ABDULHAMİT GÜL: REFORMLARIMIZI ARTIRACAĞIZ

Abdulhamit Gül ise kendisine görevi tevdi eden Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım'a teşekkürlerini ileterek başladığı konuşmasında, Bozdağ'ın görevi süresince Türkiye demokrasisi ve hukuk tarihi açısından çok önemli hizmetlere imza attığını vurguladı.

Gül, 15 Temmuz darbe girişimine karşı Türk milleti adına yargı faaliyetinde bulunan tüm yargı mensuplarının bu darbeye karşı dik durduğunu ifade ederek, "Sokaklarda, meydanlarda milletimiz bayrağı için, vatanı için, milleti için, devleti için nasıl dik durduysa, Türk yargısı da o gece kahramanlığını göstermiştir. Bundan dolayı da gerçekten tüm yargı camiasına teşekkür etmek boynumuzun borcudur. Bundan dolayı da Sayın Bakanımıza da ayrıca teşekkür ediyoruz." diye konuştu.

Bekir Bozdağ'ın tecrübelerinden istifade edeceğini ifade eden Gül, şunları kaydetti:

"Her zaman Türk yargısının daha güçlü bir hale gelmesi noktasında hukuk fakültelerinden başlayan eğitiminden tutun da yargılamalara ve hukuk felsefesi açısından neler yapılacaksa bu konuda her türlü adımı yapacağız. AK Parti adalet ve kalkınma üzerine reformlarını yapan bir iktidardır. 15 yılda yargı da başta olmak üzere çok önemli reformlar yapmış bir partidir ve bu konuda uluslararası hukuk ve toplum nezdinde de Türkiye hükümetlerinin, AK Parti hükümetlerinin adalet ve kalkınma noktasında ortaya koyduğu reformlara dünyada hiçbir hükümetin ulaşmasına imkan bulunmamaktadır ama biz kendimizle yarışan bir hükümet, bir parti, bir anlayış siyasi yolculuk hareketi olarak bunu kendimizle yarışarak yeterli görmüyoruz daha da bunları inşallah artıracağız, reformlarımızı artıracağız."

Tüm katılımcılara da teşekkürlerini ileten Gül, Bozdağ'a yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkürlerini iletti.

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2017, 20:29
banner53
YORUM EKLE

banner39