'Adres Öcalan'dır diyen Demirtaş'a PKK'dan itiraz

PKK, silahların bırakılması için başvurulması gereken yerin Öcalan olduğunu açıklayan HDP Eş Başkanı Demirtaş'a PKK'dan "Yanlış bir politika" denilerek itiraz geldi

'Adres Öcalan'dır diyen Demirtaş'a PKK'dan itiraz

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş'ın silahların bırakılması konusunda adres olarak gösterdiği Abdullah Öcalan konusunda PKK'dan itiraz geldi. PKK, Demirtaş'ın yanlış politika yürüttüğünü belirterek itirazda bulundu.

PKK'nın dağ kadrosundaki isimlerden Bese Hozat, Selahattin Demirtaş'ın silahların bırakılması konusunda yanlış açıklamalarda bulunduğunu, yürüttüğü politikanın yanlış olduğunu savunan bir açıklama yaptı. Örgüte yakın internet sitelerinde yer alan habere göre Hozat, Demirtaş'ın Öcalan'ı adres göstermek yerine hedef gösterdiğini ima etti.

"İmralı'yla görüşmelerinin kesildiği, Dolmabahçe mutabakatının yok sayıldığı bu süreçte Erdoğan ve AKP'nin PKK'nın silah bırakması üzerinden özel savaş gündemi oluşturduğunu savunan Hozat, "Silahları bırakma konusunda çağrı yapacak Öcalan'dır" diyen Demirtaş'ı da isim vermeden eleştirdi: "HDP'den bazı kişilerin AKP'nin bu oyununa gelerek silah bıraktırma adresi olarak Önder Apo'yu göstermeleri büyük bir yanlıştır. Bu, AKP'ye, "Önder Apo'ya baskı uygula" demekle eşdeğer bir yaklaşımdır. Bu yaklaşım ne niyetle yapılırsa yapılsın son derece apolitik, yanlış bir yaklaşımdır ve asla kabul edilemez." denildi.

Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2015, 15:51
banner53
YORUM EKLE

banner39