banner39

Ağrı Belediye Meclisi, Ermenistan'ı kınadı

Ağrı Meclisi Sarkisyan'ı kınama kararı alırken Belediye Başkanı Hasan Arslan, "Hiçbir karanlık odak ülkemizin üzerindeki emellerine ulaşamayacak" dedi.

Politika 02.08.2011, 00:52 02.08.2011, 00:52
Ağrı Belediye Meclisi, Ermenistan'ı kınadı

Ağrı Belediye Meclisi, Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan'ı Ağrı Dağı'na yönelik söylemlerinden dolayı kınama kararı aldı.  

Ağrı Belediye Başkanı Hasan Arslan, "Hiçbir karanlık odağın ülkemizin üzerindeki emellerine ulaşamayacağına ve Türkiye Cumhuriyet'inin ülkesi ve milletiyle ilelebet payidar kalacağına inancımız tamdır" dedi.

Ermenistan Cumhurbaşkanı Sarkisyan, Ermeni dili ve edebiyatı yarışmasında öğrencilerden birinin, “Batı topraklarımızı Ağrı Dağı’yla birlikte geri alabilecek miyiz" sorusuna “Bu sizin neslinize bağlı. Mesela benim nesil üzerine düşen görevi başarıyla yerine getirdi. 90'lı yıllarda vatanımızın parçası Artsah’ı (Karabağ bölgesini) düşmanın elinden kurtardık. Her neslin bir görevi vardır. Siz de ileride bizim gibi görevinizi yerine getirip getirmeyeceğiniz, birlik ve beraberliğinize bağlıdır" demişti.

Belediye Meclisi'nin yapılan toptantısında Ermenistan Cumhurbaşkanı Sarkisyan'ın söyleminin değerlendirildiğine kaydeden Ak Parti'li Belediye Başkanı Hasan Arslan alınan ortak kararı şöyle açıkladı: "Türkiye'nin gelişmesi, demokrasimizin olgunlaşması ve sorunların aşılması konusunda gösterilen iyi niyetli gayretler, ülkemizin düşmanlarını rahatsız etmektedir. Ancak kan dökerek, insanlara acı yaşatarak amacına ulaşacağını düşünenler, büyük bir gafletin içine düştüklerini mutlaka anlayacaklardır.

Barış ve kardeşlik ortamının pekiştirilmeye çalışıldığı bu dönemlede gerek gerçekleşen hain terör saldırılarını ve gerekse Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan’ı söylemlerinden dolayı şiddetle tel’in ediyor ve bu hain saldırılar ve söylemlerden yarar bekleyenlerin devlet- millet beraberliğimizi hiçbir şekilde sarsamayacaklarını da dile getiriyoruz. Biliyor ve eminiz ki; Milletimizin birlik ve beraberliğine, huzur ve kardeşlik ortamına yönelik bu ve benzeri hain saldırılar ve kışkırtıcı söylemler, kendi girdabında boğulacaktır.

Esaret ve işgale alışmamış, vatanını, dinini, töresini, namusunu, kısaca kendisini millet yapan bütün mukaddes değerlerini müdafaa için canını dişine takarak savaşan cesur ve imanlı bir millettin evlatları, kurtuluş meşalesini medeniyetlerin geçiş noktası olan Ağrı’dan da ateşleyerek; üç eski kıt’a üzerinde adaletin, emniyetin, güvenin sembolü olmuş bir milletin dirilişini yeniden dünyaya haykırmıştır. Şurası iyice bilinmelidir ki, Aziz Milletimiz esaret altında yaşayamaz. Bu topraklar, ancak ve ancak içerisinde birçok değişik kültürü barındıran, birçok farklı inancı taşıyan tek bir Milletin vatanıdır. Bizler, güzel Anadolu’muzun, bu muhteşem coğrafyasında birlik beraberlik içerisinde yaşayan büyük bir Milletiz ve böyle yaşamaya da devam edeceğiz.

Aziz Milletimizin zaferleri, kahramanlıkları, kudretleri, ulvî kabûlleri gibi; kara günleri, yasları ve uğradığı ihanetler de olmuştur. Ama hiçbir karanlık odağın ülkemizin üzerindeki emellerine ulaşamayacağına ve Türkiye Cumhuriyet’inin ülkesi ve milletiyle ilelebet payidar kalacağına inancımız tamdır."
 

Kaynak: Ajanslar

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?