Ağrı'da oylar 15'inci değil 2'nci kez sayılıyor

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Ağrı seçim sonuçlarında yapılan dezenformasyona ilişkin, BDP'yi sert bir dille eleştirerek, "Sahte mağduriyet edebiyatı uydurarak medyatik bir kara çalma operasyonu yürüten BDP'yi kınıyoruz" dedi

Ağrı'da oylar 15'inci değil 2'nci kez sayılıyor

BDP'nin Ağrı'da halkın demokratik hakkını kullanmasını engelleme girişimleri ve seçim sonuçlarının en az 15 kez BDP lehine sonuçlandığı yönünde oluşturmaya çalıştığı bilgi kirliliğine AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu'dan tepki geldi.

Soylu, seçim sonuçlarının asla iddia edildiği gibi 14 kez veya 15 kez sayılması gibi bir durumun söz konusu olmadığını vurgulayarak, "Zaten böyle bir iddianın akıl dışılığı yanı sıra, teknik ve hukuki olarak da mümkünlüğü söz konusu değildir" dedi.

"OYLAR İLK KEZ SAYILIYOR"

Asıl mağdurun partisi olduğunu söyleyen Soylu, "Hukuki itirazlarımız sonucunda il seçim kurulunda oylar ilk kez sayılıyor. 14 veya 15 kez sayılıyor meselesi yalandır" diye konuştu.

"Seçim itirazları üzerinden paralel medya ve gezici medya ittifak halinde olup bilgi kirliliği yaymaya devam etmektedir" diyen Soylu, sözlerine şöyle devam etti:

"Partimiz bütün seçim bölgelerinde tamamen kanunlara uygun seçimlerin yapılmasından ve bu sonuçların ivedilikle ve yine kanunlara uygun bir şekilde ilgili merciler aracılığı ile tüm topluma duyurulması taraftarıdır ancak sanki iktidar partisi olunca herhangi bir mağduriyet durumumuz söz konusu olamazmış gibi sürekli partimiz ve adaylarımız ve sandık görevlilerimiz töhmet altında bırakılmaktadır.  Aynı durum Ağrı Belediye Başkan Adayımız Hasan Arslan için de geçerlidir."

"DEMİRTAŞ DEZENFORMASYON KAMPANYASININ SÖZCÜSÜDÜR"

AK Parti'nin, Ağrı seçimlerinin tamamen şaibesiz, kesin ve net bir biçimde sonuçlanmasını arzu ettiğini kaydeden Soylu, "Ama özellikle BDP Eş Başkanı sayın Selahhatin Demirtaş bu talihsiz dezenformasyon kampanyasının sözcülüğünü yapmaktadır." ifadesini kullandı.

"AK PARTİ'NİN ZAFERİ GÖLGELENMEK İSTENİYOR"

"Türkiye'nin herhangi bir seçim bölgesinden gelen sonuçları ve itirazları hemen "yavuz hırsız ev sahibini bastırır" edası ile medyaya sunulmaktadır" diyen Soylu, "Buradaki kasıtın tam anlamıyla Ak Parti'nin seçim zaferini gölgelemek olduğunu biliyoruz. Ancak zafer kazanmış olmamız oylarımıza sahip çıkmayacağımız anlamına gelmez, bu kabul edilemez." dedi.

Soylu, "Temennimiz Ağrı seçimleri hakkında oluşan bilgi kirliliğinin acil bir şekilde temizlenmesi ve halkımızın iradesinin tecellesi olan sandık sonuçlarının bir an önce netleşmesidir. Bu süreçte bütün tarafları hukukun üstünlüğü ilkesine saygı duymaya ve medyatik manipülasyonlardan uzak durmaya davet ediyorum." diye konuştu.

Kaynak: Ajanslar

 

 

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2014, 09:11
banner53
YORUM EKLE

banner39