Ahmet Türk: Mesut Barzani'yi karşılayacağız

DTK Eş Başkanı Ahmet Türk: Başbakan ve Barzani'nin belediye ziyareti kalıcı çözüme önemli bir mesaj olacaktır.

Ahmet Türk: Mesut Barzani'yi karşılayacağız

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Mardin Bağımsız Milletvekili ve DTK Genel Başkanı Ahmet Türk, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Mesut Barzani'nin Diyarbakır Belediyesini ziyaret edecek olmalarının kalıcı çözüme katkı anlamında bir mesaj olacağını söyledi.

Mardin Bağımsız Milletvekili Ahmet Türk, Mesut Barzani'nin ziyareti ile ilgili daha önce yaptıkları uyarıların yerini bulduğunu ve Barzani'nin Diyarbakır'da belediyeyi de ziyaret etmesi gerektiğini ifade ettiklerini söyledi. Türk, "Tabi ki süreç diyalog sürecidir. Bu sürecin kalıcı olması için ve barışa evrilmesi için belediye ziyareti katkıda bulunacaktır. Bugüne kadar biz hep şeffaf politikalar izledik. Sorunun birbirimize değer vererek, diyolog kurarak çözelebiliceğini ifade ettik. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Mesut Barzani'nin belediyeye yapacağı ziyaret, çözüm sürecine ve kalıcı çözüm için önemli bir mesaj olacaktır" dedi.

ÖRGÜTÜMÜZLE KENDİSİNİ KARŞILAYACAĞIZ

Radikal'de yer alan bir habere göre, Ahmet Türk, Diyarbakır'a gelecek olan Mesut Barzani'yle görüşüp görüşmeyecekleri ile ilgili olarak, "Tabiki kendisini karşılayacağız. Sayın Mesut Barzani bizim misafirimizdir. Biz belediyemizle örgütümüzle kendisini karşılayıp görüşeceğiz" dedi.

ERDOĞAN'I BAYDEMİR KARŞILAYACAK

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yarın Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir'i ziyaret edeceği öğrenildi. Baydemir, Başbakan Erdoğan'ı Diyarbakır Havaalanı'nda karşıladıktan sonra Başbakan Erdoğan da Baydemir'i makamında ziyaret edecek.

Daha sonra Valiliğe geçecek olan Başbakan Erdoğan, ardından Kantar Kavşağı'nda düzenlenecek olan toplu açılış törenine katılacak.

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2013, 14:20
banner53
YORUM EKLE

banner39