banner39

Ahmet Türk: PKK, terör listesinden çıkarılsın

PKK'nın Avrupa Birliği nezdindeki statüsünün değiştirilmesine yönelik mesajlardan biri de Ahmet Türk'ten geldi. Türk, örgütün artık demokratik siyasi bir yapı olduğunu iddia etti

Politika 18.04.2013, 09:25 18.04.2013, 09:25
Ahmet Türk: PKK, terör listesinden çıkarılsın

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Kürt sorununa çözüm bulmak amacıyla yürütülen süreçte belli bir ilerleme sağlanmaya başlanmasıyla birlikte PKK'nın Avrupa Birliği nezdindeki statüsünün değiştirilmesine yönelik mesajlarda da belirgin bir artış oldu.

Bu konudaki son mesaj, Avrupa Parlamentosu'nda temaslarda bulunan ve parlamenterleri bilgilendiren Mardin milletvekili Ahmet Türk'ten geldi. Türk, AB'nin "Kürt mücadelesini terörist hareket olarak görmesini" eleştirerek "PKK'nın terör örgütleri listesinden çıkarılması gerektiği" mesajını verdi.

Türk'ün bu vurguyu yapmasının ana nedenlerinden birini dün AP Genel Kurulu'nda tartışılan Türkiye raporunda, çözüm sürecine destek verilirken PKK'nın terör örgütü olduğunun vurgulanması oluşturuyor. "Terörist vurgusu" yapılmasını haksızlık olarak nitelendiren Türk, "Dünyadaki pek çok örgüt Avrupa tarafından geçmişte terörist ilan edilmişti ancak bugün demokratik zeminde siyaset yapar duruma geldiler. Filistin Kurtuluş Örgütü gibi" dedi.

banner53
Yorumlar (0)
15
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?