Ahmet Türk'ten 'rehine' yorumu

DTK Başkanı Ahmet Türk, Irak'ın kuzeyinde yapılan rehine teslimatıyla ilgili olarak, "Ciddi bir yaklaşım olmasaydı gerçeklemezdi" dedi

Ahmet Türk'ten 'rehine' yorumu

Dünya Bülteni /Haber Merkezi

PKK'nın elindeki kamu görevlilerinin serbest bırakılmasından sonra bir açıklama yapan DTK Başkanı Ahmet Türk, "olayın ciddiyeti"ne dikkat çekti.

Mardin Bağımsız Milletvekili Ahmet Türk, kaçırılan kamu görevlilerinin serbest bırakılması ile ilgili olarak, ''Ciddi bir yaklaşım olmasaydı, askerlerin bırakılması gündeme gelmezdi'' diye konuştu.

Kendilerinin de kamu görevlilerinin serbest bırakılması için yoğun çaba sarf ettiklerini vurgulayan Türk, şöyle devam etti:

''Sayın Öcalan'ın İmralı'dan mesaj vermiş olması askerlerin bırakılması konusundaki gelişmeleri hızlandırdı. Kürt tarafı onurlu bir barışın sağlanması konusunda ciddi bir refleksi gösterdiğinin ifadesidir. Hükümetin de ciddiyetle meseleye yaklaşması gerekiyor. Biz, bir insanın ailesine kavuşmasının ne olduğunu, ne anlama geldiğini çok iyi bilen insanlarız. Biz bundan sadece mutluluk duyarız. Konuyu insani yönüyle ele alıyoruz.''

 

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2013, 14:36
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35