Ak Parti 1 milyon, CHP 500 bin kişiyle...

Ak Parti, seçim sırasında sandıklarda görevlendirilmek üzere 1 milyon kişinin ayarlandığını açıklarken; CHP 500 bin kişiyi ayarladığını duyurdu

Ak Parti 1 milyon, CHP 500 bin kişiyle...

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

AK Parti'nin geçtiğimiz günlerde seçimde sandıkları 1 milyon gönüllü ile koruyacağını açıklamasının ardından CHP'de sandık başlarında kaç partilinin görev alacağını açıkladı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Emrehan Halıcı, yerel seçim sonuçlarının kontrolü amacıyla "Seçim Sonuçları ve Sandık Takip Sistemi" geliştirdiklerini açıkladı.

Dün bir basın toplantısı düzenleyen Halıcı, 30 Mart'ta yapılacak yerel seçim sonuçlarının kontrolünü, web ve mobil ortamlarda kullanılabilecek "CHP Seçim Sonuçları Takip Sistemi" (secimtakibi.chp.org.tr) ile gerçekleştirileceklerini bildirdi. Her sandık sonucunun CHP görevlileri tarafından sisteme girileceğini ve YSK'ca ilan edilen sonuçlarla karşılaştırılacağını ifade eden Halıcı, "Böylece olası hatalara yasal süre içinde itirazların yapılması ve takip edilmesi sağlanacaktır" dedi.

Halıcı, CHP'nin sandıklarda 500 bin örgüt görevlisi ile çalışacağını ayrıca parti gönüllülerinin de sandık başında olacağını kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2014, 10:28
banner53
YORUM EKLE

banner39