banner39

AK Parti Gül'e karşı özür arayışında

Cumhurbaşkanı Gül'ü üzen isimlerden biri olduğu öne sürülen AK Parti sözcüsü Çelik, önce twitter hesabından, sonra da konuk olduğu iki haber kanalından özür mesajları gönderdi

Politika 30.07.2012, 15:30 30.07.2012, 17:10
AK Parti Gül'e karşı özür arayışında

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve parti sözcüsü Hüseyin Çelik, bugün Ruşen Çakır'ın Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Ahmet Sever ile yaptığı röportajı Twitter'da yorumladı.

Sever'in röportajda Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün kanuna Gül'ün yeniden aday olamayacağı yönünde bir düzenleme konulması karşısında üzüldüğünü söylemesi üzerine Hüseyin Çelik, Anayasa Mahkemesi'nin kararıyla Gül'ün aday olabileceğini fakat bir şeyin imkan dahilinde olması ile vuku bulmasının farklı şeyler olduğunu söyledi.

Gül ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan arasında hiç bir mevki ve makam için feda edilemeyecek derin bir dostluk ve kardeşlik hukuku olduğunu kaydeden Çelik, Başbakan Erdoğan'ın kendisi aday olabilecekken Gül lehine cumhurbaşkanlığına adaylığını koymadığını ifade etti.

"FEDAKARLIK SIRASI GÜL'DE"

Başbakan Erdoğan'ın davranışının büyük bir fedakarlık örneği olduğunu belirten Çelik, "Bugün de o feragat duygusunun aynen yaşıyor. Ben Sayın Başbakan'in aday olması halinde Sayın Gül'ün aday olmayacağına inanıyorum. Bu konuda çatışma bekleyenlere söylüyorum: Bu işten size ekmek çıkmaz." dedi.

Çelik son olarak Cumhurbaşkanı Gül'ün çok başarılı bir siyasetçi olduğunu belirterek uzun yıllar başka konumlarda hizmet etmeye devam edeceğini söyledi.

 


Daha sonra NTV ve Habertürk yayınlarına konuk olan Hüseyin Çelik, Başdanışman Ahmet Sever’in açıklamasını NTV’nin canlı yayında değerlendirdi.

Hüseyin Çelik, şöyle konuştu:

“Ahmet Sever'in söyledikleri bilmediğimiz şeyler değil.

Sayın Başbakan Erdoğan aday olursa Abdullah Gül’ün aday olacağını düşünmüyorum. Sayın Başbakan’ın aday olacağını düşünüyorum.

Sayın Cumhurbaşkanı Abdullah Gül üzülmüşse biz de üzülürüz.

Sayın Gül siyasete döner mi dönmez mi kendi takdiridir.

Onu üzmek bizim yapacağımız en son şey olur. Sayın Gül’ün bazı söylemlerden rahatsızlığı bizi de üzer.”

banner53
Yorumlar (0)
23
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?