banner39

Ak Parti, 'küfürbaz vekili' disipline verdi

Ak Parti, Meclis Genel Kurulu'nda Kamer Genç'e küfürler savuran Tokat Milletvekili Zeyid Aslan'ı disiplin kuruluna verdi

Politika 02.05.2013, 14:01 02.05.2013, 14:32
Ak Parti, 'küfürbaz vekili' disipline verdi

Ak Parti, Meclis Genel Kurulu'nda Kamer Genç'e küfürler savuran Tokat Milletvekili Zeyid Aslan'ı disiplin kuruluna verdi.

ARINÇ: KÜFÜRBAZDAN HAYIR GELMEZ

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, partisinin milletvekillerinden Aslan'ın ettiği küfürler hakkında "Yakışmamıştır. Partimiz gerekenleri yapacaktır" dedi.

"Küfürbaz milletvekilinin kendisine de partisine de Meclis'e de hayrı yoktur" diyen Başbakan Yardımcısı Arınç, AK Parti Milletvekili Zeyid Aslan'ın CHP Milletvekili Kamer Genç'e yönelik sözlerine ilişkin, "Zeyid Aslan, Kamer Genç'e hitaben gerçekten çok galiz cümleler, kelimeler kullanarak, hakaret etmiştir. Bu tutanaklarda kayıtlıdır. Tutanakların her birinin ilan edilip, toplumun bundan rencide edilmesini doğru bulmam ama hepimiz biliyoruz ki gazetelerde de yayımlandı ki hangi haletiruhiye ile hangi tepkiyle hangi öfkeyle söylemiş olursa olsun Zeyid Aslan milletvekilimiz sözleri kendisine de yakışmamıştır, partisine de yakışmamıştır. Alenen küfür ve hakaret içeren cümlelerdir" diye konuştu.

SÜRECEK

Yorumlar (0)
25
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?